#StopRussianPropaganda, – додаток для Google Chrome

#StopRussianPropaganda, – додаток для Google Chrome

На цій сторінці представлений додаток для Google Chrome, який дозволяє попередити користувача про наявнысть російської пропаганди https://spark.adobe.com/page/Vyt2UIsgUdRqm/  на сторінці, що відображається.

Цю програму можна безкоштовно скачати за посиланням:

Завантажити додаток до Google Chrome   >>>

Завантажити додаток до Mozilla Firefox   >>>

ПРИЗНАЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Призначення програми – попередити користувача про те, що автора, який відображається на екрані, раніше вже впіймали на публікації дезінформації або російської пропаганди. І Вас, найімовірніше, хочуть обдурити.

 

ЩО ІСНУЄ СЬОГОДНІ

Є дві розробки, які вирішують схожі завдання.

  1. Перш за все, це проект Hamilton 68. http://dashboard.securingdemocracy.org/  Відмінна розробка у вигляді окремого сайту. На якому публікуються поточні тенденції спроб дезінформації. Наводяться приклади дезінформації, хештеги, імена публікують дезінформацію сайтів. Але, це окремий сайт. І що б розуміти, як саме Вас хочуть ввести в оману, на нього треба як мінімум зайти, і вивчити опубліковану інформацію. Інформація, що публікується на ньому, актуальна для США. Вона менш актуальна для Європейських країн. І практично не актуальна в Україні. Це відмінний проект. Ми рекомендуємо використовувати цей сайт всім, хто хоче знати актуальні напрямки „ударів“ російської пропаганди. Дуже шкода, що його аналога не існує в інформаційному просторі Європи, і зокрема Україні. Нещодавно з’явилася німецька версія проекту „Artikel 38“ http://dashboard-germany.securingdemocracy.org/
  2. Є чудовий проект наших колег botson.net. http://botson.net/ Ця програма до Google Chrome, яке аналізує аккаунт автора повідомлення. Якщо автор повідомлення не людина, а спеціалізована програма (частіше за все такі програми називають „ботами“), додаток спеціальним чином „підсвічує“ Вам частину інформації, яка опублікована ботом.Ми довгий час працювали, і продовжуємо працювати з цим додатком. І повинні сказати, що „ботів“ цей додаток відловлює дуже добре. Ми рекомендуємо користуватися цією програмою.

Але. Вас можуть намагатися обдурити не тільки „боти“, але і живі люди. Автори акаунтів, на яких вони публікують дезінформацію.

На жаль, про дезінформації, яку публікують люди, цей додаток не захистить.

Наша розробка призначена для того, що б „закрити“ цю прогалину.

ЯК ПРАЦЮЄ ПРОГРАМА.
#StopRussianPropaganda Google Chrome extension

#StopRussianPropaganda Google Chrome extension

Програма представляє собою додаток для Google Chrome. Сторінка з описом програми знаходиться за адресою https://swissukraine.org/google-chrome-app/

Додаток постійно аналізує інформацію, що відображається на екрані. Як тільки додаток „побачить“ на екрані Twitter акаунт виду @Імя_Аккаунта, він звертається у спеціалізовану базу даних karatel.foss.org.ua https://karatel.foss.org.ua/blocklist/, із запитом, чи є ім’я аккаунта серед авторів, що поширюють дезінформацію?

Якщо з автором все добре, і він у поширенні дезінформації або російської пропаганди раніше непомічений, на екрані Вашого дисплея нічого не змінюється.

Якщо Вас (найімовірніше) намагаються обдурити, то при відображенні такого аккаунта @Імя_Аккаунта, його шрифт буде змінений на перекреслений. (Або шрифт, яким відображається ім’я облікового запису буде змінено будь-яким іншим чином).

Таким чином, встановивши наш додаток, ви будите бачити „перекреслені“ імена акаунтів, які публікують (або раніше публікували) дезінформацію. І, таким чином будите розуміти, що найімовірніше інформації, опублікованої ними, не варто вірити.

Тут представлено істотно спрощений опис програми. Насправді програма додатково містить власний кеш запитів до бази даних, а так само деякі інші алгоритми, що оптимізують швидкість її роботи і зручність роботи з нею.

Звертаємо увагу, що додаток принципово нічого не „забороняє“ або „закриває“. Згідно Статті 15 Конституції України – цензура заборонена. Додаток дає користувачеві додаткову інформацію про те, що даний автор раніше був помічений в публікацію не правдивої інформації.

На момент написання цього звернення в базі karatel.foss.org.ua знаходиться вже більше 331000 таких акаунтів.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО БАЗІ ДАНИХ

База російських ботів і тролів karatel.foss.org.ua почала збиратися українськими патріотами в кінці 2013 року, під час початку подій на Майдані. Спочатку списками російських ботів обмінювалися в стрічках і особистих повідомленнях. Але такий обмін швидко став дуже незручний.

Тоді був організований цей проект. Це приклад самоорганізації патріотів України. Більшість з яких не були знайомі один з одним особисто. База даних збиралася і модерувати вручну.

Цей проект – витвір мистецтва, це результат копіткої ручної роботи багатьох людей

Занесення аккаунта в базу вимагає доказів. https://karatel.foss.org.ua/commit.so Є механізм „реабілітації“ (виключення з бази), який теж вимагає доказів. На початковому етапі були розроблені і впроваджені прості але ефективні алгоритми, які дозволяли доказово „ловити“ і заносити в базу цілі ферми російських ботів.

Зібрана інформація актуальна до цього часу. Російські тролі будуть продовжувати намагатися впливати на політику США. Ми бачимо спроби маніпуляції думкою громадян країн Європи. Ми бачимо, що особливо сильно російські тролі працюють зараз в Німеччині, Україні та в Швейцарії.

Ми вважаємо, що важливо попереджати людей про спробу маніпуляції ними. Тим більше, в тому випадку, коли ми реально можемо зробити це.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО розробників

Ця програма створена групою розробників за участю @Luntikwatch. На кошти, які надані організацією „Swiss-Ukraine“ (@SWISSUKRAINE). Додаток використовує базу даних російських ботів і тролів karatel.foss.org.ua, яка вручну зібрана великою кількістю українських патріотів в період з початку збройної агресії Росії проти України.

German Version

English Version