Шановні депутати Національної Ради!


Шановні депутати Національної Ради!
Шановні сенатори!

Ми є представниками організацій української діаспори у Швейцарії, а також швейцарські громадяни, які глибоко співчувають українським громадянам, які страждають і гинуть через російську військову агресію проти України. Ми глибоко цінуємо те, що під час голосування 27 березня 2014 року Швейцарія підтримала резолюцію Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України. Ми також вдячні вам за збільшення економічної та гуманітарної допомоги для України.

Але в той же час, ми розчаровані тим, що деякі швейцарські політики своїми безвідповідальними діями ставлять під сумнів щирість спроб Швейцарії змусити Росію поважати міжнародне право, вивести своїх військових і повернути Україні незаконно зайняті території.

18 червня ми з великим занепокоєнням дізналися про візит у парламент Швейцарії делегації Ради Федерації Росії, на чолі з Віце-спікером Юрієм Воробйовим та Заступником Голови Комітету з міжнародного співробітництва, Володимиром Джабаровим. Ці російські громадяни є персонами нон-грата, та підпадають під санкції ЄС саме у зв’язку з їх безпосередньою участю в організації і підтримці військової агресії Росії проти України, внаслідок якої вже на сьогодні більше 6000 громадян України втратили життя, та понад 12000 було поранено, а більше мільйона громадян України стали біженцями та вимушеними переселенцями.

Факт офіційного прийому цих осіб під оплески у Швейцарському парламенті, широко використовується путінською пропагандою, щоб створити імідж високого міжнародного авторитету Росії і запевнити власних громадян у тому, що це лише США та деякі країни ЄС незадоволені її агресивною політикою, а такі поважні країни як Швейцарія цілком нормально сприймають Російські амбіції по відношенню до її сусідів. Це, в свою чергу, створює політичну підтримку пану Путіну і його військовим паралельно з військовими діями проти України розв’язати чергову гонку озброєння і збільшити кількість ядерних ракет націлених на Європу, що створює безпосередню загрозу в тому числі для громадян Швейцарії.

Громадяни Швейцарії добре пам’ятають ті часи, коли світ жив під постійною загрозою ядерної війни, про що свідчать численні бомбосховища під їх житловими будинками. Народ України вніс свій вагомий внесок в зміцнення міжнародного миру і стабільності, підписавши Будапештський меморандум у 1994 році, згідно з яким Україна відмовилася від третього за потужністю ядерного арсеналу у світі. В обмін на це Україна отримала гарантії збереження її суверенітету і недоторканості кордонів з боку Росії, США, Великобританії, Франції та Китаю – гарантії які з початком російської агресії перетворилися на фарс.

Тим важливіша сьогодні для народу України допомога Швейцарії і всіх країн доброї волі, щоб якомога швидше повернути мирне життя на всі незаконно окуповані українські території і змусити агресора залишити українські землі.

Ми засуджуємо тих швейцарських політиків, хто спробує нав’язати політику рівновіддаленості в питанні російської агресії проти України. Історичний досвід вчить Європу і світ, що спроба заспокоїти агресора шляхом потурання його хижим амбіціям, зазвичай закінчується катастрофою.

Ми закликаємо парламент Швейцарії не потурати путінській пропаганді, шукати, а натомість налагодити більш тісну співпрацю з парламентом України. Хоча у парламенті Швейцарії існує група по співробітництву з Україною, але починаючи з 2012 року ця група майже нічого не робить щоб допомогти Україні. Гірше за те, співголова цієї групи, сенатор Філіппо Ломбарді, саме і організував приїзд російських сенаторів в порушення духу європейських санкцій. Очевидно, що потрібно переглянути роботу цієї парламентської групи щодо активізації її роботи саме з українською стороною.

У цьому сенсі, ми хочемо навести позитивний приклад, хоча й із-за кордону: 10 червня у німецькому Бундестазі була проведена конференція „Росія і Україна – історичне підґрунтя європейського конфлікту“, організована керівництвом фракції ХДС / ХСС у німецькому парламенті. Коментуючи цю подію більшість спостерігачів відзначили її як дуже добрий фундамент на шляху до глибокого розуміння ситуації навколо України. Ми б лише вітали подібні заходи у Швейцарському парламенті, а за наявності відповідного запиту – готові їх усіма силами підтримати.

Ми би просили швейцарський парламент і особисто кожного швейцарського політика допомогти Україні і змусити Росію поважати міжнародне право і суверенітет молодої української держави. Ми також просили б утриматися від запрошення на офіційному рівні осіб, які підпадають під міжнародні санкції, та обмежити співпрацю з російською стороною в дусі таких міжнародних санкцій.

З повагою,

Offener Brief ans Schweizer Parlament Final UA
Open letter to the Swiss Parliament
Direct-Link to German Version
Direct-link to English Version

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s