Протест проти виступу Анни Нетребко в опері міста Цюриха


Представники української діаспори критикують запрошення до Цюриха гарячої шанувальниці Путіна

Цюрих. Це зовсім не виглядало як повторення насильницьких протестів перед оперним театром м. Цюриха, що мали місце 35 років тому, не було також і пакетів з фарбою або каменів. Тим не менше, в холі опери було дуже багато охоронців. Перед входом в оперу з півдесятка членів громадської організації «Швейцарія-Україна», більшість з них – представники української діаспори, роздавали листівки святково одягненим відвідувачам прем’єри вистави «Анна Болейн» Ґаетано Доніцетті. Головну роль у виставі грає відома сопраністка Анна Нетребко.

І мова йшла якраз про цю зірку світового масштабу. «Ви не хотіли б дізнатися більше про пані, яка виступатиме сьогодні?» – питає Саша Волков і передає чергову листівку часто заінтригованим та відкритим до аргументів відвідувачам опери. Головний посил: росіянка Нетребко є шанувальницею Путіна, який в свою чергу відзначає її як велику акторку. Минулого грудня вона потрапила на перші шпальти газет, коли вона дала прес-конференцію разом з одним з ватажків сепаратистів Олегом Царьовим та тлі прапору «Новоросії». Прапору, що має символізувати приналежність Східної України до Росії.

Гроші платників податків для подруги Путіна

«Я виріс у Слов’янську», пояснює Саша Волков, «туди прийшла війна, мої родичі та знайомі були змушені втікати.» Нетребко сприяє цій війні в якості дієвого інструменту для маніпуляції суспільною думкою. Більшість відвідувачів уважно вислуховують та відповідають здебільшого одне і те ж: «Ми ж не можемо тепер повернути наші квитки!» Одна елегантна пані каже: «Вона так чудово співає!» – і довірливо шепоче пану Волкову у вухо: «Але схоже, що вона не переобтяжена розумом.»

Літня пара роздратовано питає: «Нетребко захворіла і її виступ відміняється, чи що?» Волков відповідає: «Набагато гірше, вона підтримує режим, що порушує права людини та міжнародне право.» І кантон Цюрих і місто Цюрих витрачають гроші платників податків на таку «сумнівну культурну діячку». За чутками Нетребко отримає за її чотири виступи в Цюриху 80 тисяч швейцарських франків. В той час, як сам Цюрихский оперний театр щорічно отримує 80 млн. франків субсидій.

Дарина Невзорова, що виросла на Південному Сході України, також роздає листівки та дискутує з відвідувачами опери. «Я не розумію Анну Нетребко», каже вона, «ця жінка критикує Західні цінності та часто висловлюється проти сексуальних меншин, але в той же самий час вона отримує австрійське громадянство та заробляє великі гроші в Європі та Сполучених Штатах.»

Симон Ґербер є соціальним педагогом та одним з засновників організації «Швейцарія-Україна». Він порівнює Анна Нетребко та Лені Ріфеншталь, яка була наближеною до Гітлера та націонал-соціалізму. «Ріфеншталь була не тільки фотографом та акторкою – і Нетребко є не тільки оперною співачкою.» З її привілейованим способом життя, подвійним громадянством та її зв’язками в усьому світі оперна діва має всі можливості, скласти для себе об’єктивну картину ситуації в Росії. «Нетребко цілком свідомо стає на бік Путіна та його режиму.»

Менше з тим, опера «Анна Болейн» стала великим успіхом. Анна Нетребко отримала ревучі аплодисменти – тому що вона добре співає…

Translated by Oleksandr Volkov

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s